Тріщинський Анатолій Іванович

27Тріщинський Анатолій Іванович народився у 1923 року в селі Русанівка Сумської області. В 1950 році відмінно закінчив Вінницький медичний інститут, а в 1955 році захистів дисертацію на ступінь кандидата медичних наук. З 1957 року А.І. Тріщинський працює в Київському інституті удосконалення лікарів (зараз НМАПО), спочатку асистентом, потім доцентом, а з 1965 року професором кафедри анестезіології, з 1967 року професором, завідуючим кафедрою.

Професор Тріщинський А.І. являється засновником такої важливої медичної дисципліни як анестезіологія, реаніматологія та інтенсивна терапія в Україні. Від розвитку цього розділу медичної науки залежить в великій мірі прогрес в таких областях медицини як хірургія, акушерство та гінекологія, педіатрія, терапія та інші. Професор Тріщинскьий А.І. являється першим анестезіологом в Україні, якій розробив і застосував анестезіологічне забезпечення та безпеку хворого при операціях з штучним кровообігом, яка була виконана вперше в бувшому СРСР.

Професор Тріщинський А.І. вніс вагомий вклад в розвиток анестезіології та інтенсивної терапії при таких клінічно важливих критичних станах, як ураження нервової системи, шок, сепсис, порушення імунної системи. Завдяки його працям значно зменшилась летальність при отруєннях, в тому числі й грибами. За роки своєї праці професор Тріщинський А.І. надавав консультації та брав участь в лікуванні більш як 3000 найбільш тяжких хворих як в Києві, так і по всій Україні. Завдяки цьому багато з цих хворих змогли знову відчути радість життя.

Важко переоцінити педагогічну діяльність професора Тріщинського А.І. За роки праці його на кафедрі анестезіології КМАПО курси спеціалізації та удосконалення пройшло майже 5000 лікарів. Можна сказати, що всі лікарі-анестезіологи України вважають себе учнями професора Тріщинського А.І.

Професор Тріщинський А.І. являється автором більш ніж 300 наукових праць, в тому числі 8 монографій.Заслуги професора Тріщинського А.І. визнані й міжнародною медичною громад кістю. Він був обраний членом багатьох закордонних медичних товариств.

З дня існування і до 2004 року професор Тріщинський А.І. був беззмінним президентом товариства анестезіологів України, а зараз Асоціації анестезіологів України. Більше 30-ти років професор Тріщинський А.І. був головним анестезіологом МОЗ України.

Заслуги професора Тріщинського А.І. були відзначенні урядовими нагородами:

Орден «Трудового Красного знамени»;
Орден «Дружбы народов»;
Медаль «В пам’ять 1500-летия Києва»;
Медаль «Ветеран труда»;
Лауреат премии им. Паладина АН Украины;
Орден Ярослава Мудрого V ступеня.

International Journal of Stroke
IJS
Британсько-Український Симпозіум