Семінар на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії за участю колег із Канади

2 березня 2017 року, на нашій кафедрі відбулася зустріч молодих спеціалістів та викладачів кафедр з групою канадських колег — представниками Канадсько-Української медичної місії.

Серед питань, що обговорювалися – проблеми післядипломної медичної освіти анестезіологів (доповідач Пол Славченко ‒ анестезіолог госпіталю Лейкрідж в місті Ошава), розгляд клінічних випадків (Гаррі Фостер ‒ доцент анестезіології Університету Торонто та Адріан Гавалешка ‒ доцент анестезіології Університету Манітоли).

У своєму виступі Пол Славченко відмітив, що сучасне навчання анестезіологів Канади передбачає: ґрунтовну теоретичну підготовку, надзвичайну зайнятість у клініці, що гарантує високий рівень компетентності на всіх етапах підготовки.

Канадські колеги представили увазі слухачів два неординарних клінічних випадки, що стосувалися тактики анестезіологічного забезпечення оперативних втручань та післяопераційного періоду пацієнтів при щелепно-лицевій травмі і дисекції аорти. Дискусійний розгляд клінічних випадків викликав пожвавлення аудиторії, оскільки становив актуальність для медичної спільноти як Канади, так і України.

Третій клінічний випадок був присвячений розбору історії хвороби, яку запропонували до обговорення анестезіологи Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги — однієї з клінічних баз кафедри (доповідач: лікар відділення інтенсивної терапії нейрохірургічного профілю —  Лісянський М.С.). Зазначений випадок зацікавив присутніх, тривало обговорення.

Досвід канадських колег є надзвичайно важливим в удосконаленні існуючих підходів у підготовці вітчизняних анестезіологів, про що зазначив по закінченні зустрічі завідувач кафедри проф. Лоскутов О.А.

Канадські колеги висловили задоволення від спілкування з українськими анестезіологами й викладачами кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, висловивши сподівання, що подібні зустрічі у майбутньому стануть традиційними.

International Journal of Stroke
IJS
Британсько-Український Симпозіум