Запрошуємо Вас прийняти участь в онлайн конференції «Огляд топових статей-2023», яка буде проходити
 23 – 25 березня 2023 року. Конференція внесена в реєстр конференцій БПР МОЗ України. Перегляд буде доступний у вільному доступі. Зареєстровані учасники отримують сертифікат 10 білів БПР.

Читати далі…

Онлай-семінар «Огляд топових тематик Євроанестезія 22»

Шановні колеги!

Від імені кафедри анестезіології та інтенсивної терапії я хотів би запросити Вас до участі у нашому освітньому проекті, який став уже щорічним – «Огляд топових тематик Євроанестезія 22».
Як Ви знаєте, у червні місяці у Мілані відбувся конгрес Євроанестезія-22. Даний форум є наймасштабнішим заходом Європейського товариства з анестезіології (ESA), який збирає делегатів з більш ніж 90 країн світу та по праву визнаний найбільшим і найвпливовішим науковим форумом в анестезіології.
Читати далі…

Захист ступеня доктора філософії на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії

Доктор філософії  – всесвітньо визнаний академічний ступінь післядипломної освіти, що присуджується університетами та вищими навчальними закладами кандидату, який представив дисертацію на основі оригінальних досліджень у вибраній ним області. Традиційно отримання ступеня доктора філософії включає від трьох до чотирьох років очного навчання, під час якого претендент завершує значну частину оригінального дослідження, представленого у вигляді дисертації.
Читати далі…

Співробітники кафедри провели науково-практичну конференцію у Черкасах

14 лютого на базі КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» було проведено науково-практичну конференцію, присвячену важливим питанням інтенсивної терапії при септичних станах, зумовлених COVID-19, у пацієнтів дорослого віку. Присутніх зацікавили доповіді професора О. Лоскутова «Ендотеліїт: функціональні та клінічні аспекти проблеми», доцента М. Бондаря «Сучасні аспекти інтенсивної терапії при сепсисі» та доцента Ю. Маркова «Стратегічні напрямки по виживанню критичних хворих дорослого віку при коронаровірусній хворобі (COVID-19)».
Читати далі…

Кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії виповнюється 55 років!

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика здійснила вагомий внесок у становлення спеціальності «анестезіологія» в Україні та надала поштовх розвитку вітчизняної анестезіології та інтенсивної терапії. Її зародженню передувала самовіддана праця  ентузіастів та висококваліфікованих лікарів з широкою ерудицією, що нерідко виходила за межі медичних знань. Біля витоків спеціальності стояли видатні особистості, серед яких перший – всесвітньо відомий лікар та вчений М. М. Амосов.

Читати далі…

Цикл лекцій на освітньому порталі кафедри «Лікарський освітній портал»

Бурхливий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій і збільшення обсягу інформації призвів до переходу від індустріального до «інформаційного суспільства». Постіндустріальне суспільство характеризується перетворенням знань на ключовий компонент будь-якої сфери людського життя. Сучасний викладач – не лише джерело знань, а швидше, посередник між знаннями і тим, хто їх потребує.

Читати далі…

Участь кафедри анестезіології та ІТ в міжнародному циклі вебінарів СЕЕА

Європейський комітет з анестезіології та інтенсивної терапії щорічно проводить заходи з післядипломної профільної освіти для лікарів, у якому кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика бере активну участь. Метою курсу лекцій Комітету з європейської освіти в анестезіології (СЕЕА) є підтримка і поліпшення стандартів анестезіологічної допомоги шляхом участі в безперервній післядипломній освіті анестезіологів-реаніматологів.

Читати далі…

Закордонне стажування доцента кафедри Кучинської І.А.

У листопаді 2021 року доцент Кучинська І.А. пройшла місячне стажування по типу «observership» у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії в університетській клініці в Лондоні West Middlesex University Hospital (400 ліжок, відділення інтенсивної терапії загального профілю, відділення анестезіології, відділення акушерської анестезіології). Стажування відбулося за грантовою системою за підтримки Європейської  Асоціації Анестезіологів (ESAIC – European Society of Anesthesiology and Intensive Care).

Читати далі…

Успіх кафедри анестезіології та інтенсивної терапії на європейському форумі

Європейське товариство анестезіології та інтенсивної терапії (ESAIC) займає найбільш помітне становище серед анестезіологів і реаніматологів Європи та інших країнах. ESAIC виникло в результаті об’єднання колишнього Європейського товариства анестезіології (ESA), Європейської академії анестезіології (EAA) і Конфедерації європейських національних товариств анестезіологів (CENSA) і займає чільне становище в співтоваристві анестезіологів Європи та інших країн.

Читати далі…

Резолюція телемосту «Менеджмент інсульту: що нового? Консультація юристів у прямому етері: захист практикуючого лікаря в умовах реформи НЗСУ»

Для участі у телемості «Менеджмент інсульту: що нового? Консультація юристів у прямому етері» зареєструвалось близько 5 000 фахівців системи охорони здоров’я.
Програма телеконференції включала роботу кількох тематичних блоків доповідей: менеджмент гострих порушень мозкового кровообігу, неврологічні ускладнення при COVID-19 та у постковідному періоді, юридичні аспекти лікарської діяльності.
В рамках заходу практичним досвідом поділилися провідні спеціалісти країни. Міждисциплінарний формат телемосту забезпечили спікери різних спеціальностей: неврологи, анестезіологи, юристи.
Читати далі…