Speaking Club на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапі

25.10.2017 року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії у рамках підготовки лікарів-інтернів до чергового заліку, після завершення лекційного дня було проведено підготовче заняття-семінар англійською мовою. Заняття носило невимушений та дискусійний характер, і за кавою та тістечками молоді колеги швидко подолали мовний бар’єр. Зовні проведення ця зустріч нагадувала Speaking Club, які зазвичай проводять іноземці з бажаючими попрактикуватись в усній комунікації.

Заняття проводив доцент Пилипенко М.М., і окрім лікарів інтернів (куратор циклу – доцент Марков Ю.І.) на ньому були присутні і клінічні ординатори. Темою спілкування були внутрішньовенні та інгаляційні анестетики, знання з яких інтерни повинні демонструвати вже через кілька днів на усному заліку. За тиждень до проведення Speaking Club інтернам була запропонована англомовна література, за якою навчаються їх колеги не тільки у Великобританії та США, а яку визнають у цілому світі. Щоправда, під час попередньої зустрічі бажання прийняти участь виразили понад 15 інтернів, тоді як до наприкінці навчального дня в день семінару (в понеділок) охочими виявились лише близько десяти найсміливіших та найстійкіших.

183

У ході проведення семінару кожному з інтернів була надана можливість вибрати анестетик, з тих, які використовують в Україні і спробувати провести віртуальний наркоз здоровому спортсмену та літній жінці з морбідним ожирінням. Окрім власне анестезіологічної теми та англійської мови молоді колеги попрактикувались у навичках коректного ведення дискусії і допомоги колегам, які відчували труднощі з вирішенням поставлених задач. Кілька років тому відразу декілька викладачів кафедри проходили майстеркласи з комунікаційних навичок і менеджменту ведення дискусій і цей досвід молодим анестезіологам теж повинен стати у пригоді.

185

Наприкінці зустрічі кожен з присутніх висловив свої враження та думки, серед яких найчастіше звучали побажання зустрічатися у такому форматі не тільки перед заліками. За результатами проведеного заняття завідувач кафедри професор О.А. Лоскутов висловив свою підтримку і сподівання щодо продовження та закріплення цього починання в гарну традицію.

 

 

 

 

International Journal of Stroke
IJS
Британсько-Український Симпозіум