Об’єктивний структурований клінічний іспит (OSCE) для інтернів 2-го року навчання

Вже вдруге на нашій кафедрі пройшов об’єктивний структурований клінічний іспит за британським аналогом OSCE (Objective Structured Clinical Exam). Суть цього іспиту в тому, що інтерн проходить декілька тематичних станцій з клінічними питаннями та сценаріями, на кожну із яких виділяється по 5 хвилин. В британському варіанті таких станцій 17, і на кожну виділяється по 2 викладача. Ми провели спрощений варіант, який складався з 10 станцій по 1 викладачу на кожну станцію.
За 5 хвилин інтерн повинен на кожній станції чітко відповісти на запитання, яких може бути не менше 10. Питання та правильні відповіді на них підготовлені викладачами заздалегідь, вони складались таким чином, щоб охопити найважливіші  для анестезіолога знання та навички. Таким чином, зберігається об’єктивність оцінки знань та навичок інтерна, структурованість його відповідей, а також клінічна та практична спрямованість іспиту. Більшість питань вимогала від інтерна уміння швидко прийняти правильне рішення в умовах цейтноту — саме с такими ситуаціями лікар-анетезіолог і сутикаєтья у своїй щоденній практиці. Крім того, деякі завдання були спрямовані на уміння лікаря працювати в команді.

Нагадуємо, що вперше такий пілотний іспит кафедра провела в червні 2014 року. Опис екзамену та результати його проведення на нашій кафедрі були опубликовані у фаховому журналі “Біль, знеболення та інтенсивна терапія”, №3 2014. Читати статтю

Іспит був складним не тільки для інтернів, но і для викладачів. Але хочемо відмітити, що протягом іспиту лікарі-інтерни 2-го року продемонстрували досить повні знання та добе володіння мануальними навичками. Вони довели своїм вчителям готовніть до початку самостійної роботи в анестезіології та інтенсивній терапії.

Подивитись всі фотографії

Британсько-Український Симпозіум
Периферична реґіонарна анестезія
Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56