Майстер-клас “Контроль над дихальним шляхом”

22 грудня 2017 р. на кафедрі анестезіології та ІТ відбувся майстер-клас “Контроль над дихальним шляхом”, на якому ми знову повернулись до теми складних ситуацій у забезпеченні прохідності дихальних шляхів. Програма майстер-класу складалась з теоретичної та практичної частин і включала в себе відпрацюівання  технік інтубації трахеї за допомогою відеоларингоскопів та фіброоптичних приладів, а також ознайомлення з хірургічними методами забезпечення прохідності дихальних шляхів та алгоритмом прийняття рішення щодо їх застосування.

Читати далі…

Результати Всеукраїнської Олімпіади з інфузійної терапії

11 грудня 2017 р. у столиці України пройшов заключний ІІІ тур IV Всеукраїнської Олімпіади з інфузійної терапії, яку організувала Міжнародна спеціалізована фармацевтична корпорація «Юрія Фарм». Активну участь в організації та проведенні Олімпіади прийняли співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національної медичної академії імені П.Л. Шупика та Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Читати далі…

Олімпіада з інфузійної терапії у містах України

Викладачі кафедри прийняли активну участь в підготовці і проведенні Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії, яку організувала Міжнародна спеціалізована фармацевтична корпорація “Юрія-Фарм”, ІІ тур якої був проведений 22-24 листопада 2017 року у п’яти містах України (Київ, Вінниця, Харків, Одеса, Львів).

Читати далі…

2-й тур Олімпіади з інфузійної терапії

Викладачі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії прийняли активну участь в підготовці та проведенні ІІ туру освітнього проекту «Олімпіада з інфузійної терапії», започаткованого фармацевтичною корпорацією «Юрія-Фарм», для студентів та лікарів-інтернів вищих медичних навчальних закладів України. Метою даного проекту є підвищення теоретичного рівня знань, відпрацювання та закріплення практичних навичок із проведення інфузійної терапії.

Читати далі…

Клінічне спостереження тяжкого декомпенсованого метаболічного алкалозу як компенсаторної реакції організму на тривало існуючу гіперкапнію

Бондар М.В., к.мед.н. доцент кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика

Клінічне спостереження

Читати далі…

IV ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ІНФУЗІЙНОЇ ТЕРАПІЇ

З 9 листопада по 11 грудня 2017 року планується проведення  IV Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії для студентів, інтернів, слухачів медичних ВНЗ та закладів післядипломної освіти. Олімпіада є освітнім партнерським проектом з участю кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика. Останній термін реєстрації на IV Всеукраїнську олімпіаду з інфузійної терапії – 8 листопада 2017 р.

Читати далі…

Клінічний випадок: Лікування тяжкої пневмонії, викликаної метицилін резистентним золотистим стафілококом (MRSA) у хворого з ожирінням ІІІ ст. та тяжким хронічним обструктивним захворюванням легенів (ХОЗЛ)

Дімов Г.А, Дімов Б.Г., Звенигородська ЦРЛ Черкаської області
Бондар М.В., к.мед.н. доцент кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика

Завантажити презентацію клінічного випадку (pdf)

Speaking Club на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапі

25.10.2017 року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії у рамках підготовки лікарів-інтернів до чергового заліку, після завершення лекційного дня було проведено підготовче заняття-семінар англійською мовою. Заняття носило невимушений та дискусійний характер, і за кавою та тістечками молоді колеги швидко подолали мовний бар’єр. Зовні проведення ця зустріч нагадувала Speaking Club, які зазвичай проводять іноземці з бажаючими попрактикуватись в усній комунікації.
Читати далі…

Участь кафедри в освітній програмі CEEA

14 – 16 вересня 2017 року представники кафедри професор Лоскутов О.А. та доцент Пилипенко М.М. взяли участь в проведенні курсу безперервного європейської освіти з анестезіології (CEEA – 1) «Дихання та грудна клітка». Цей курс проходив під егідою Європейської асоціації анестезіологів та Асоціації анестезіологів України на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (м. Київ). Слухачами даного курсу були близько 50 анестезіологів з різних регіонів України.
Читати далі…

Всеукраїнський конкурс молодих вчених

В рамках конгресу анестезіологів, який проходив в м. Києві під егідою «Асоціації анестезіологів України», 16 вересня 2017 року було проведено конкурс наукових робіт молодих дослідників, в якому взяли участь клінічні ординатори Пащенко С.В. з роботою: “Оцінка протиішемічного ефекту нового експериментального антигіпоксанта з групи похідних конденсованих індолів при моделюванні гострої ішемії міокарду” (науковий керівник – проф. Лоскутов О.А.), Читати далі…

Британсько-Український Симпозіум

Периферична реґіонарна анестезія

Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56