Новий навчальний посібник «Оцінка передопераційного статусу пацієнта і підготовка до хірургічного втручання»

Вийшов з друку новий навчально-методичний посібник, підготовлений співробітниками кафедри анестезіології та ІТ: «Оцінка передопераційного статусу пацієнта і підготовка до хірургічного втручання». Авторський колектив — О.А. Лоскутов, М.В. Бондар, Б.М. Тодуров, М.І. Гуменюк, О.А. Галушко, Ю.І. Марков, І.А. Кучинська. 
Читати далі…

На 95-му році пішов з життя професор Л.П. Чепкий

Повідомляємо про сумну звістку – 13 вересня 2019 р., на 95-му році життя від нас пішов один з засновників та корифеїв анестезіології та інтенсивної терапії в Україні професор Чепкий Леонард Петрович.

Читати далі…

Лекції викладачів кафедри для анестезіологів Донецької та Луганської областей

Високі вимоги до професійних характеристик особистості лікаря-анестезіолога передбачають широке впровадження нових діагностичних та лікувальних технологій. Однак, віддаленість провідних наукових установ суттєво утруднює можливість підвищення рівня кваліфікації практичних лікарів в регіонах. Особливо зазначене зберігає актуальність для медичних працівників, зокрема анестезіологів, тих адміністративних районів, що знаходяться у прифронтовій зоні Донбасу.

Читати далі…

Журнал «International Journal of Stroke» доступний у перекладі

Журнал «International Journal of Stroke» є офіційним журналом від Всесвітньої організації по боротьбі з інсультом (World Stroke Organization).

Пропонуємо вашій увазі видання журналу (Russian & Ukrainian edition), в якому представлений переклад оригінальних статей*. 
Читати далі…

Випускний іспит для інтернів-анестезіологів за системою OSCE (Об’єктивний структурований клінічний іспит)

18.06.2019 року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії з метою визначення рівня теоретичних знань та практичних навиків під час випускного іспиту за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» було використано систему ОСКІ (OSCE). Дана форма іспиту вже не перший рік практикується на кафедрі. В цьому році викладачами кафедри були розроблені і впроваджені ще три нові «станції»: «Теоретична станція», «Інтенсивна терапія» і «Ускладнення під час анестезії».
Читати далі…

Участь кафедри в європейському конгресі анестезіологів «Euroanaesthesia 2019»

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії взяла участь у щорічному науково-практичному конгресі «Euroanaesthesia 2019», якій відбувався 1-3 червня у м. Відень (Австрія).

Форум є найбільшим в Європі заходом Європейського товариства з анестезіології (ESA), на якому зазвичай представлені доповіді від найбільш відомих фахівців з анестезіології та інтенсивної терапії та висвітлені результати сучасних масштабних європейських наукових досліджень.
Читати далі…

Інноваційні методи навчання на кафедрі: майстер-клас анестезіолога з Німеччини

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії регулярно залучає до навчального процесу досвідчених зарубіжних колег анестезіологів і лікарів-інтенсивістів. Цього разу 19 березня 2019 в навчальній аудиторії кафедри в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (КМКЛШМД) майстер-клас проводив німецький спеціаліст Markus Rodemann.
Читати далі…

Перехідний іспит за системою OSCE лікарів-інтернів 1-го року навчання

Переосмилення підходів у сучасній медичній післядипломній освіті передбачає практичну реалізацію найновіших ідей. Серед таких є широке запровадження на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії ОСКІ (OSCE) – об’єктивного структурованого клінічного іспиту. На сьогодні це стандартний метод визначення компетентності та оцінювання клінічних навичок у США, Великій Британії, Канаді та інших розвинених країнах. 

Читати далі…

Інтернет-огляди – інноваційний підхід у навчанні лікарів-інтернів

З метою підготовки фахівця, обізнаного з проблемами та шляхами їх вирішення в сучасній анестезіології та інтенсивній терапії на кафедрі постійно впроваджуються у навчальний процес нові форми навчання. Так, за ініціативи завідувача кафедри професора Олега Лоскутова та кураторів, доцентів Юрія Маркова та Андрія Жежера, для вдосконалення навчального процесу на початку лютого 2019 року запроваджено проведення презентацій інтернами у вигляді інтернет-оглядів з актуальних проблем в анестезіології та інтенсивної терапії.

Читати далі…

Майстер-клас «Тяжкий дихальний шлях» за участі британського лікаря Джона Оллвуда (John М Allwood)

На кафедрі анестезіології та ІТ існує добра традиція залучати провідних закордонних (найчастіше британських) фахівців до навчання лікарів інтернів. Ще один такий hand-over майстер-клас відбувся 1 грудня 2019 р. за участі старшого співробітника операційного відділення Джона Оллвуда (John M Allwood, London, UK).
Читати далі…

International Journal of Stroke

IJS

Британсько-Український Симпозіум

Периферична реґіонарна анестезія

Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56