МАЙСТЕР-КЛАС «СРАР ТЕРАПІЯ ТА НЕІНВАЗИВНА ВЕНТИЛЯЦІЯ ЛЕГЕНЬ»

20 лютого 2018 року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П.Л. Шупика був проведений майстер-клас «СРАР терапія та неінвазивна вентиляція легень», на який був запрошений фахівець з Італії пан Vincenzo Pincelli.

На кафедрі запроваджена традиція запрошувати іноземних спікерів з демонстрацією сучасних підходів в анестезіології та інтенсивній терапії та здійсненням синхронного перекладу для зручності сприйняття інформації аудиторією.

Майстер-клас відкрив завідувач кафедри, професор О. Лоскутов, який ознайомив присутніх (лікарів-інтернів, слухачів, які проходять стажування на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії а також лікарів Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (клінічної бази кафедри)) з перевагами ороназальних лицевих масок та спеціальних шоломів для вентиляції з постійним позитивним тиском для дорослих пацієнтів із самостійним диханням. Також він повідомив про клінічне спостереження застосування CPAP терапії у пацієнтки відділення інтенсивної терапії «Інституту серця», якій напередодні здійснювали такий метод допоміжної дихальної терапії.

Під час доповіді паном Vincenzo Pincelli було наголошено на перевагах подібних методів інтенсивної терапії на догоспітальному та госпітальному етапах надання невідкладної медичної допомоги, оскільки це пришвидшує терміни одужання та виписки пацієнтів, а отже, є економічно вигідним. Були продемонстрована відеопрезентація клінічного застосування цілої серії спеціальних шоломів, призначених як для неінвазивної ШВЛ, так і для CPAP терапії, що є альтернативою застосування традиційним маскам (StarMed: CaStar R Up, StarMed Ventukit). Шоломи дають клінічні переваги як для пацієнта, так і для медичного персоналу. Застосування шоломів дозволяє уникнути недоліків використання ендотрахеальної трубки та лицевої маски.

Присутні могли пересвідчитись на собі у безпечності застосування CPAP терапії, що є поширеним та сучасним методом допоміжної дихальної терапії.

 

Британсько-Український Симпозіум
Периферична реґіонарна анестезія
Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56