Майстер-курс SimFact — «доброзичливий» тренінг проведення симуляційних занять

В рамках Третьої Молодіжної Анестезіологічній Конференції (МАК ІІІ) «Тріщинські читання», 21-22 травня 2018 року в клінічній лікарні Феофанія відбувся сателітний майстер-курс «SimFacT».

SimFacT – це навчання та тренування найбільш досконалому проведенню занять з симуляції критичних станів. Цей майстер-курс відвідали декілька викладачів кафедри анестезіології та ІТ, клінічних ординаторів, а також лікарів клінічної лікарні Феофанія, яка є клінічною базою кафедри.

294Особливість курсу полягає в тому, що досвідчені лікарі з Великобританії (Аміт Мішра та Ірина Рибінкіна) ділилися методикою так званих «доброзичливих» тренінгів. Під час традиційного симуляційного навчання, тяжкість стану умовного пацієнта часто прагнуть нерідко погіршувати, а лікарів навчають, вказуючи на недоліки в їх роботі та помилки. На відміну від цього, SimFacT-сценарії завжди закінчувалися позитивними результатами, а замість акценту на помилках, учаснику завдавали запитання, які дозволяли йому самому прийти до висновку, що саме можна зробити ліпше і ефективніше.

Під час дебрифінгу, тобто колективного обговорення, іншим учасникам теж пропонували не акцентувати на недоліках попередньої симуляції, а спробувати уявити, що б вони могли зробити в такій ситуації по іншому. Тому на тренінгу панувала атмосфера доброзичливості і взаємодопомоги, і в кінці кожен з учасників підкреслив його надзвичайну ефективність в його особистому становленні, як тренера симуляційної медицини. Під час тренінгу всі учасники спілкувались англійською мовою.

295

Вже через день після тренігну SimFacT доценти кафедри Анестезіології та ІТ М.М. Пилипенко і І.А. Кучинська проводили попередній тур симуляціної олімпіади за щойно освоєною новою методологією. В цій олімпіаді взяли участь 7 команд інтернів анестезіологів з Києва, Дніпра, Одеси та Львова. Навіть команди, які не потрапили до півфіналу давали позитивні відгуки і зазначали, що вперше під час проходження сценарію вони відчули не менторське, а колегіальне та доброзичливе відношення суддів.

296

 

Британсько-Український Симпозіум
Периферична реґіонарна анестезія
Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56