Лікування аневризм абдомінального відділу аорти — погляд анестезіолога з Великобританії

Кафедра анестезіології та ІТ продовжує залучати до навчального процесу досвідчених зарубіжних колег. 26.05.18 провідний британський анестезіолог-консультант Леонід Крівський виступив на сателітному симпозіумі “Діагностика та анестезіологічний підхід до аневризм абдомінального відділу аорти”, який проходив в рамках Молодіжної Анестезіологічної Конференції (МАК ІІІ) “Тріщинські читання”.

Цього разу Леонід поділився досвідом лікування аневризм абдомінального відділу аорти — від відбору пацієнтів до планових операцій до ускладнень у післяопераційному періоді. Але насправді у лекції “Лікування аневризм черевного відділу аорти – чи можемо ми стати ще краще” порушено багато інших анестезіологічних питань, в тому числі базових та організаційних, тому лекція була цікавою широкому колу анестезіологів, а не тільки для тих, хто стикається з лікуванням аневризм.

 

Операції при аневризмах аорти відносяться до хірургічних втручань високого ризику. Якість надання допомоги таким пацієнтам значною мірою залежить від організації цілого комплексу заходів та взаємодії між усіма членами операційної бригади, а також від правильної підготовки самого пацієнта. Періопераційне ведення пацієнтів з аневризмами аорти перебуває на стику декількох спеціальностей – судинна хірургія, анестезіологія, інтенсивна терапія, трансфузіологія, неврологія, променева діагностика та інші, які складають судинну службу. Леонід Крівський розповів про роботу судинної служби у Великобританії і про те, що з британських підходів може працювати в наших умовах, а що ні і чому.

Прослухати лекцію 

20180526_113038

Основну частину лекції складали наступні питання:

  • інтраопераційне ведення планових та екстрених втручань при аневризмах;
  • питання фізіології;
  • тактика при масивній кровотечі;
  • профілактика інфаркту міокарда та органної недостатності.

Крім того, Леонід поділився досвідом сумісного з пацієнтом прийняття рішень, з урахуванням збереження якості життя пацієнта після успішної операції.

Лекцію відвідали лікарі анестезіологи КМКЛШМД, інтерни та клінічні ординатори кафедри. Слухачі задавали багато питань, на які отримали детальні відповіді. Найбільш цікава дискусія виникла навколо питань з масивної крововтрати та гемотрансфузії. У заключному слові професор кафедри анестезіології та ІТ І.Р. Малиш зазначив, що міжнародне співробітництво і орієнтація на доказову медицину та нові технології є пріоритетними в роботі кафедри. Він підкреслив важливість для клінічних баз кафедри впровадження сучасних підходів в лікуванні пацієнтів високого хірургічного та анестезіологічного ризику. Модератором лекції виступив доцент кафедри М.М. Пилипенко.

IMG_0111

 

Прослухати лекцію 

 

International Journal of Stroke
IJS
Британсько-Український Симпозіум
Периферична реґіонарна анестезія
Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56