Воркшоп — Складні дихальні шляхи, складна інтубація трахеї

9 липня 2017 р. на кафедрі анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика завдяки співпраці з британськими колегами відбувся курс Airway Workshop «Складні дихальні шляхи, складна інтубація трахеї». Курс був розрахований на лікарів-анестезіологів, фахівців з медицини невідкладних станів з метою вдосконалення професійної компетенції з питань складних дихальних шляхів та сучасних технологій підтримки прохідності дихальних шляхів.

171

На початку навчального заходу завідувач кафедри професор О.А. Лоскутов висвітлив історичні аспекти та актуальність проблеми складних дихальних шляхів.

В першій частині  слухачам були представлені лекції:

1. Складна інтубація: визначення, причини, діагностика, підходи і методи ведення. Екстубація після складної інтубації: підходи, стратегія поступової екстубації, катетери для заміни інтубаційної трубки.

2. Ведення непередбачувано складної інтубації. Рекомендації Товариства складних дихальних шляхів (DAS Guidelines 2015).

3. Тактика прийняття рішень при очікуваній і раптовій проблемі «складного дихального шляху”.

4. Людський фактор у веденні складних дихальних шляхів.“Це була звичайна рутинна інтубація… ” – відео Мартін Бромілі. Організаційні аспекти: столик для складної інтубації, сітка безпеки, планування, пре-брифінг та пост- брифінг.

Після закінчення освіжаючого курсу, учасники воркшопу на п’яти станціях мали можливість практичного освоєння сучасного обладнання, що використовується в даний час у пацієнтів зі складними дихальними шляхами. Лікарі освоїли методику роботи з відеоларингоскопом, фіброоптічним ендоскопом, ендоскопічну інтубацію через ларангіальну маску з використанням інтубаційного катетера, назотрахеальну та оротрахеальну ендоскопічну інтубацію, екстубацію після складної інтубації, використання катетера для заміни інтубаційної трубки в межах стратегії поступової екстубації, крікотіреотомію.

По закінченні воркшопу відбулася дискусія з обговоренням можливостей запровадження сучасних технологій контролю прохідності дихальних шляхів у практиці вітчизняних анестезіологів.

Модератори: 

Роман Грех, лікар-анестезіолог, Президент UMAUK, Лондон, Великобританія
Юрій Куйбіда, лікар-анестезіолог, Лондон, Великобританія
Джон Олвуд, старший співробітник операційного відділення, Лондон, Великобританія
О.Е. Доморацький к.мед.н. доцент кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика
М.М. Пилипенко, к.мед.н, доцент кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика

Курс проведений з ініциативи та підтримки Української медичної асоціації у Великобританії (UMA UK) та Фонду сприяння респіраторній медиціні (Україна). 

Програма курсу

 

 

International Journal of Stroke
IJS
Британсько-Український Симпозіум
Периферична реґіонарна анестезія
Читати книгу 36
Мобільний додаток для Android 56